Instalki.pl » Aktualności » Software » Mobilna wersja Gmail już wkrótce doczeka się sporego odświeżenia
Środa, 30 Styczeń 2019 12:58, Wpisany przez BS
gmail
Musi wyglądać jak element G Suite.

Przeglądarkowy Gmail otrzymał w zeszłym roku sporo nowości. Doczekaliśmy się zintegrowanego trybu offline, który uśmiercił popularną wtyczkę do przeglądarki, nowej szaty graficznej, pożegnaliśmy Inbox, a pod koniec 2018 zaszokował nas skandal, bowiem sztuczna inteligencja od Google sugerowała jakiej ktoś jest płci! Teraz wiele z tych zmian trafia do mobilnej aplikacji skrzynki mailowej z Mountain View.

Oczywiście na pierwszy rzut oka zauważymy zmiany wizualne. Firma zmienia bowiem wygląd aplikacji, aby tak jak każdy inny element G Suite wyglądała jak część rodziny produktów zaprojektowanych w  Google Material Theme. Oczywiście oprócz wyglądu G Suite ma również cechować się prostotą obsługi.

new gmail 2019

W ramach nowego projektu aplikacji Gmail możemy szybko przeglądać załączniki bez otwierania i przewijania konwersacji. Łatwiej będzie można również przełączać się między kontami osobistym i służbowym, dzięki czemu sprawdzenie wszystkich wiadomości e-mail będzie zdecydowanie szybsze. Jednak najważniejszą zmianą na pewno będzie wyświetlanie ostrzeżenia przy mailach, które wyglądają na phishing.

Nowy Gmail ma pojawić się w najbliższych tygodniach, a jeszcze w tym roku nowej wersji mają doczekać się pozostałe aplikacje G Suite, które jeszcze nie zostały odświeżone. 

Źródło: Google