Instalki.pl » Aktualności » Software » Poważny błąd w oprogramowaniu Apple pozwala na szpiegowanie innych użytkowników
Wtorek, 29 Styczeń 2019 08:37, Wpisany przez BS
iphone selfie
Apple stara się coś z tym zrobić.

Wiele osób jest przekonanych, że na urządzeniach Apple nie ma wirusów i są one znacznie bezpieczniejsze niż sprzęty konkurencji. To jednak nie zawsze jest prawda i bardzo dobrze potwierdza to przykład błędu, który występuje w iOS. Pozwala on w bardzo łatwy sposób szpiegować innych.

Jak się okazuje, błąd występuje w aplikacji Face Time i można go wykorzystać w banalnie prosty sposób. Wystarczy, że zadzwonimy do kogoś chcąc uzyskać połączenie wideo, a następnie jeszcze raz dodamy swój numer do rozmowy grupowej Face Time. Nasza ofiara nadal będzie widzieć jedynie, że do niej dzwonimy, ale jeśli w tym momencie wciśnie przycisk zasilania, uzyskamy dostęp do jej kamery i mikrofonu, tak jak zaprezentowano to na filmie:Całe szczęście Apple postanowiło działać szybko i wyłączyło obsługę grupowych rozmów Face Time po stronie serwera, a jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się łatka systemowa, która naprawi błąd.

facetime issue

Jest to poważne naruszenie prywatności i naprawdę poważny błąd oprogramowania. Całe szczęście Apple szybko zareagowało i w prosty sposób uchroniło użytkowników. Problem pojawia się w momencie gdy ktoś naprawdę będzie chciał przeprowadzić grupową rozmowę wideo, jednak w tym przypadku to jest chyba mniejsze zło.

Źródło: MacRumors