Instalki.pl » Aktualności » Software » WP Pilot – darmowa telewizja na smartfonie (recenzja)
Sobota, 12 Styczeń 2019 12:45, Wpisany przez Przemysław Kreft
WP Pilot
Dzięki tej aplikacji zyskujemy dostęp do kanałów TV na dowolnym urządzeniu.

Zabawne filmiki i relacje w mediach społecznościowych, kanały z wielomilionową widownią na YouTube, czy wreszcie pełnometrażowe produkcje w serwisach streamingowych – w internecie rządzi obecnie wideo. Nic dziwnego – popularność smartfonów i tabletów wraz z szeroką dostępnością mobilnego dostępu do sieci sprawiają, że możemy oglądać np. ulubiony serial w dowolnym miejscu. Okazuje się, że wystarczy odpowiednia aplikacja, by podobną wolność uzyskać w odniesieniu do tradycyjnych kanałów TV.

WP Pilot – aplikacja do oglądania telewizji online

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Android: 4.2 i nowsze
WP PilotWP Pilot, bo o niej mowa, oferuje dostęp, w zależności od pakietu, do ponad 80 kanałów telewizyjnych. Co najciekawsze, 27 z nich (m.in. TVN, Polsat, TVP1 itd.) możemy oglądać za darmo. Dzięki obsłudze Chromecasta wybrany kanał bez trudu wyświetlimy również na ekranie telewizora. Dodatkowym atutem jest program TV z bazą kilkuset kanałów.

Pierwszym krokiem jest utworzenie darmowego konta (bez rejestracji telewizję będziemy mogli oglądać jedynie testowo z limitem czasowym). Wybieramy jeden z dostępnych pakietów i możemy rozpocząć oglądanie. Darmowe oglądanie wiąże się oczywiście z pewnymi ograniczeniami – kanały nie są dostępne w najwyższej rozdzielczości, a przed uruchomieniem kanału musimy obejrzeć serię reklam. Trzeba jednak przyznać, że jakość streamingu jest jednak zadowalająca, a same reklamy krótkie i uruchamiają się tylko na początku. W przypadku płatnych pakietów WP Pilot oferuje sporą elastyczność – dostęp możemy wykupić jedynie na kilka dni i nie musimy uruchamiać odnawiającej się co miesiąc subskrypcji. Dzięki dostępnemu programowi TV szybko zorientujemy się w aktualnej ramówce. Szkoda jednak, że nie oferuje szczegółowych opisów i funkcji przypomnień..

WP Pilot scr 1
WP Pilot to ciekawa usługa, która pozwala na dostęp do telewizji na dowolnym urządzeniu. Jeżeli sporadycznie oglądamy tradycyjne kanały, darmowy pakiet może okazać się dobrym sposobem na zaoszczędzenie kilkudziesięciu złotych na abonamencie u dotychczasowego operatora.


Czytaj również: Test Elephone A5 - niska cena, kolorowa obudowa i aż 5 aparatów