Instalki.pl » Aktualności » Software » Odsuń się "siódemko", Windows 10 wchodzi na szczyt
Czwartek, 03 Styczeń 2019 11:48, Wpisany przez BS
win10 netapp
Według danych Net Applications.

Windows 10 ma częste problemy z aktualizacjami. Jednak dotyczą one mniejszej części użytkowników i nawet pomimo ich występowania, system ten jest po prostu dobry. Intuicyjny, dobrze zrobiony UI z wieloma przydatnymi funkcjami i jeszcze lepsza wydajność sprawiają, że zdecydowanie warto porzucić starego, dobrego Windowsa 7 i pójść krok wprzód.

Oczywiście z siódemki można przesiąść się na Windowsa 8, bądź 8.1. Te wersje jednak nie przypadły do gustu użytkownikom i do tej pory ponad 70% wszystkich komputerów napędzał jeden z dwóch OS-ów: Windows 7, albo Windows 10. Według danych Net Applications, w tym miesiącu starsza edycja musiała ustąpić z miejsca lidera, ulegając dziesiątce.

W grudniu 2018, udział Windowsa 10 wzrósł do poziomu 39,22%, natomiast Windows 7 zaliczył mały spadek i posiada 36,90% udziału w rynku. Sam Windows natomiast działa na 86,20% wszystkich urządzeń, zdecydowanie deklasując zarówno macOS (10,65%) oraz Linuksa (2,78%). 

marketshare 12-18-os

Możecie teraz pomyśleć, że kiedyś już słyszeliście o przebiciu siódemki przez Windowsa 10. Jak najbardziej. W tym wypadku mówimy o statystykach zbieranych przez Net Applications. Wcześniej takie informacje podawał jednak również StatCounter. Ich pomiary różnią się metodologią i zasięgiem, dlatego mogą przedstawiać zupełnie inne wyniki.

Jedno natomiast jest pewne: Windows 10 dominuje rynek i osiąga sukces. StatCounter, Steam, a teraz również Net Applications potwierdzają, że jest on najczęściej wybieranym systemem.

Źródło: Venturebeat