Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome wreszcie z trybem ciemnym w Windows 10
Czwartek, 03 Styczeń 2019 10:55, Wpisany przez BS
chrome dark mode
Możecie go włączyć w Canary.

Wsparcie dla trybu ciemnego stało się czymś, co każdy deweloper uznał za niezbędne w aktualizacji macOS Mojave. Tymczasem mimo, że w Windowsie 10 funkcja ta wspierana jest od dawna, programiści niespecjalnie spieszą się z odpowiednim jej przygotowaniem. Edge  i Firefox  już dostały swoje mroczne odsłony, ale w Chrome  można było tego szukać na próżno. W końcu Google wzięło się do roboty i po wielu zapowiedziach, wreszcie wprowadzono dark mode do wersji Chrome Canary.

W przypadku Chrome opóźnienie było o tyle dziwne, że przeglądarka ma już swój ciemny motyw. Z tym, że jest on dostępny jedynie w trybie incognito. Wystarczyło, aby użytkownik mógł uruchomić szatę trybu incognito przy zwykłym przeglądaniu, aby prosto uzyskać oczekiwany efekt - na co zresztą zwrócił uwagę Peter Kasting.

Najwidoczniej w końcu ktoś się za to zabrał, ponieważ w najnowszej wersji Chrome Canary możemy w kilka sekund wymusić uruchomienie ciemnego trybu - chociaż jest z tym odrobinkę więcej zachodu, niż z przełączeniem odpowiedniego suwaka w ustawieniach.

Jak włączyć Dark Mode w Google Chrome?


1. Pobieramy i instalujemy najnowszą odsłonę Chrome Canary

2. Klikamy PPM na skrót i wybieramy Właściwości
 
3. W polu Element docelowy, na samym końcu dopisujemy --force-dark-mode i zapisujemy klikając Zastosuj

canary darkmode

4. Teraz po uruchomieniu Canary, możemy zobaczyć nowy, ciemny UI. Chcąc cofnąć tę zmianę, musimy po prostu skasować wcześniej wpisaną flagę z właściwości

canary darkmode 1

canary darkmode 2

Źródło: 9to5Google