Instalki.pl » Aktualności » Software » Która firma najlepiej radzi sobie z aktualizacjami Androida?
Środa, 02 Styczeń 2019 14:49, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
image
Interesujące zestawienie.

Podczas wydania nowej wersji Androida przez Google zawsze na horyzoncie pojawiają się dwa pytanie: po pierwsze, jak będzie nazywała się kolejna odsłona systemu, a po drugie, który z producentów dostarczy ją do swoich smartfonów najszybciej. Raport udostępniony przez AOSMark wskazuje na to, którzy producenci radzą sobie lepiej od innych w kontekście aktualizacji urządzeń mobilnych do najnowszej wersji zielonego robota. Wyniki nie są może bardzo zaskakujące, ale na pewno dają ciekawy pogląd na całą sytuację związaną z uaktualnieniami.

Google oczywiście cały czas stara się usprawnić proces aktualizacji i efekty przedsięwzięć widać już chociażby na przestrzeni ostatnich miesięcy – jeszcze nigdy tak szybko wybrane smartfony nie otrzymały aktualizacji do najnowszej wersji Androida. Zobaczmy jednak na oceny w finalnym raporcie AOSMark.

Mamy do czynienia z dwoma zestawieniami. Pierwsze z nich obejmuje 20 producentów, którzy najbardziej dbają o swoje sprzęty – wszystko to w odpowiedniej kolejności. Na pierwszym miejscu znalazło się Google, na drugim One Plus, a trzecie miejsce przypadło Nokii. Co ciekawe, Huawei, Xiaomi czy HTC to marki, które znalazły się w dolnej części listy.

aktualizacjeandroid2

Druga tabelka wskazuje urządzenia, które były najczęściej i najszybciej aktualizowane – tu możemy mieć do czynienia z nieco przestarzałymi smartfonami i powrotem do mobilnej prehistorii. Pierwsze miejsce należy do HTC One Google Play Edition, drugie do Sony Xperii Z, a trzecie do Sony Xperii ZL. Generalnie cała tabela wygląda dość dziwnie i próżno szukać na niej najnowszych flagowców.

Warto pamiętać, aby patrzeć na te zestawienia z delikatnym przymrużeniem oka. Spora liczba firm w ostatnim czasie wzięła się na poważnie za aktualizacje, jednak fragmentacja Androida wciąż jest problemem – pokazany w maju ubiegłego roku Android Pie znajduje się zaledwie na ułamku wszystkich smartfonów.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko mieć nadzieję, że cała sytuacja poprawi się w 2019 roku. Być może Google zaprezentuje kolejne rozwiązania, które przyspieszą proces aktualizacji.

Źródło: AOSMark