Instalki.pl » Aktualności » Software » Google zaprzecza aby celowo pogarszało działanie YouTube w przeglądarce Microsoft Edge
Niedziela, 23 Grudzień 2018 13:27, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Microsoft Edge
Oficjalne stanowisko giganta.

Całkiem niedawno w sieci pojawiły się doniesienia na temat nieuczciwych praktyk Google, które miały na celu gorsze działanie takich serwisów jak YouTube na innych przeglądarkach niż Chrome.

Sprawę nagłośnił były stażysta Microsoftu, Joshua Bakita, który twierdził, że Google celowo umieszcza na swoich stronach kod powodujący spowolnienie działania serwisów takich jak YouTube w przeglądarce Microsoft Edge. Głos w sprawie zabrał przedstawiciel Google.

Rzecznik YouTube'a w specjalnym oświadczeniu dla The Verge poinformował, że w serwisie nie ma żadnego specjalnego kodu wpływającego na optymalizacje działania w innych przeglądarkach. Ponadto, YouTube regularnie współpracuje z innymi dostawcami przeglądarek za pośrednictwem takich projektów jak Web Platform Tests czy Chromium w celu poprawy interoperacyjności przeglądarek.

O tym jak było naprawdę z pewnością nigdy się nie dowiemy. Jedno jest jednak pewne, Microsoft poniósł kolejną porażkę na rynku przeglądarek. Wiadomo już, że w przyszłym roku silnik EdgeHTML zostanie porzucony na rzecz otwartego Chromium.

Microsoft szuka już nawet testerów swojej nowej przeglądarki, a więcej na ten temat dowiecie się tutaj.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Microsoft