Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp chce żeby nawiązywanie rozmów grupowych było łatwiejsze
Czwartek, 20 Grudzień 2018 11:16, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp-rozmowy-grupowe
Znacząca zmiana.

WhatsApp jest aplikacją, z której korzysta coraz więcej osób. Dzięki przejrzystemu interfejsowi i klarownemu sposobowi działania wiele osób, nie tak świetnie zaznajomionych z nowinkami technologicznymi, sięga po tę alternatywę dla innych platform społecznościowych.

Twórcy postanowili nieco usprawnić aplikację i ułatwić użytkownikom nawiązywanie połączeń grupowych. Do tej pory rozmowa w kilka osób była możliwa, lecz sam proces jej tworzenia był uciążliwy – trzeba było bowiem rozpoczynać konwersację jeden na jeden, a dopiero potem dodawać innych ludzi.

Funkcja ta na szczęście doczekała się aktualizacji i konwersację z kilkoma znajomymi można zainicjować za pomocą tylko kilku kliknięć. Wystarczy przejść do grupy, z którą chcemy nawiązać połączenie i nacisnąć na ikonę telefonu w prawym górnym rogu ekranu. Wtedy pojawi się okno wyboru, gdzie zdecydujemy o konkretnej liście rozmówców i sposobie konwersacji (wideo lub głosowej).

WhatsApp-Group-Video.png

Ponadto dodany został nowy sposób wykonywania połączeń bezpośrednio z karty Połączenia. W górnym rogu ekranu pojawi się po aktualizacji specjalna ikona, gdzie będziemy mogli wybrać kontakty i do nich zadzwonić. Jest oczywiście pewien minus nowej opcji.

Okazuje się, że WhatsApp obsługuje na ten moment rozmowę w maksymalnie czteroosobowym gronie, co może stanowić spore ograniczenie. Możemy jednak spodziewać się, że w przyszłości liczba ta ulegnie powiększeniu. Obecnie również z nowej funkcjonalności cieszą się tylko posiadacze urządzeń z systemem iOS, aktualizacja na Androida ma trafić wkrótce.

Źródło: TechCrunch