Instalki.pl » Aktualności » Software » Xiaomi Mi A1 otrzymuje aktualizację do Android 9 Pie
Poniedziałek, 10 Grudzień 2018 07:28, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
mi a1 20170926m
Coraz lepsze tempo.

Choć Xiaomi Mi A1 to smartfon należący do programu Android One, który w założeniach miał gwarantować szybkie aktualizacje systemu do najnowszych wersji, to na edycję 8.1 Oreo musieliśmy poczekać naprawdę długo. Aktualizacja do tego OS-a pojawiła się dopiero w lipcu tego roku, czyli po ponad pół roku od premiery. Teraz, w przypadku Androida 9 Pie, tempo aktualizacji jest nieco lepsze.

Najnowsza wersja systemu Android zaczęła bowiem trafiać do pierwszych użytkowników Xiaomi Mi A1 - stało się to po dwóch miesiącach od momentu, gdy aktualizacja trafiła na niektóre egzemplarze tego modelu w wersji beta. Tym samym po nieco ponad 4 miesiącach od premiery Androida 9 Pie rozpoczął się update do stabilnej dystrybucji "dziewiątki" - paczka waży ok. 1074 MB i oprócz wszystkich nowości oferowanych prze nowego OS-a od Google, uwagę zwraca także dołączenie do systemu aplikacji pozwalającej na odbiór radia FM. To ciekawy i, w wielu przypadkach,, także przydatny dodatek.

update
Jak na razie aktualizację otrzymali posiadacze tego smartfona, którzy użytkują go w Bangladeszu. Update pozostałych sprzętów, także tych z europejskiej dystrybucji, to jednak w takich przypadkach zazwyczaj kwestia czasu - najprawdopodobniej nowy Android dotrze do wszystkich w ciągu najbliższych kilku dni.

źródło: gizmochina