Instalki.pl » Aktualności » Software » Drivvo – niezbędnik nowoczesnego kierowcy (recenzja)
Sobota, 08 Grudzień 2018 10:54, Wpisany przez Przemysław Kreft
Drivvo
Aplikacja do łatwego zarządzania wydatkami na samochód.

Posiadanie samochodu to, poza korzyściami związanymi ze swobodą podróżowania, sporo obowiązków i wydatków. Coroczne przeglądy techniczne, płatność za ubezpieczenie, regularna wymiana oleju – kierowca musi pamiętać o wielu kwestiach. Warto również pilnować określonego budżetu, by auto nie stało się skarbonką bez dna. Na szczęście dostępnych jest sporo aplikacji, które pomogą w zarządzaniu samochodem.

Drivvo – ciekawa i szybka w obsłudze lista zadań

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 2,00 zł - 12,00 zł za element / Android: 4.0.3 i nowsze
DrivvoJedną z nich jest Drivvo. Pozwala na wygodne zapisywanie wszystkich wydatków związanych z eksploatacją pojazdu (tankowanie, ubezpieczenie, serwis) i późniejsze generowanie szczegółowych raportów. Dodatkowym atutem jest możliwość konfigurowania powiadomień o zbliżających się badaniach okresowych itp.

Po dodaniu samochodu wraz z informacją o aktualnym stanie licznika możemy rozpocząć korzystanie z aplikacji. Wszystko opiera się na wprowadzanych przez nas regularnie zdarzeniach, wydatkach itp. W zależności od tego, jak szczegółowe raporty będziemy chcieli uzyskać, możemy podawać tylko podstawowe dane (np. koszt tankowania lub serwisu) lub bardzo szczegółowe informacje (np. miejsce tankowania, dodatkowe notatki). Aplikacja samodzielnie przelicza średnie spalanie i pozwala na śledzenie kosztów na czytelnych wykresach.

Drivvo scr 1
Jedną z bardziej przydatnych funkcji są przypomnienia. Możemy je uzależnić od konkretnej daty oraz przebiegu. Dzięki temu nie będziemy musieli pamiętać o zbliżającym się badaniu technicznym, czy konieczności wymiany oleju – aplikacja powiadomi nas w odpowiednim momencie.

Po założeniu konta dane są automatycznie synchronizowane i dostępne na dowolnym urządzeniu. Płatna wersja usuwa reklamy i daje dostęp do kilku dodatkowych funkcji, jak możliwość eksportu danych do plików CSV.

Drivvo to bardzo udana aplikacja. Oferuje przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs i pozwala na sprawne kontrolowanie wydatków. Możliwość dodania kilku pojazdów sprawia, że z powodzeniem można ją używać również w pracy.


Czytaj również: Xiaomi Redmi 6 Pro - recenzja kompaktowego chińczyka