Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja z poprawkami October Update już jest
Czwartek, 06 Grudzień 2018 15:19, Wpisany przez BS
win10 update KB4469342
Microsoft wypuszcza poprawki do niesławnej wersji Windowsa 10.

Błędy w October Update były, są i będą. Jednak Microsoft robi co może, aby jak najwięcej z nich naprawić. Teraz wypuszcza on łatkę oznaczoną jako KB4469342, która poprawia trochę błędów i przynosi dwa nowe.

Cała lista poprawek jest dość długa. Najważniejsze zmiany to chyba usunięcie problemów z mapowaniem dysków sieciowych, rozłączaniem się ze słuchawkami Bluetooth czy zmianą jasności ekranu. Wszystkie naprawione błędy i zmienione funkcje sprawdzić możecie pod tym adresem.

W nowej łatce odkryto do tej pory dwa błędy. Pierwszy z nich to możliwość zatrzymania odtwarzania wideo w Microsoft Edge na komputerach z grafiką NVIDIA. Jednak producent już się tym zajął i wystarczy pobrać najnowsze sterowniki do karty graficznej - zalecamy do tego użycie narzędzia Driver Booster, dzięki któremu nie będziecie musieli sami wyszukiwać i instalować odpowiednich plików.

Drugim problemem jest psucie się paska Windows Media Playera - w przypadku odtwarzania niektórych plików może on po prostu przestać działać. Microsoft jednak zapowiada, że naprawi ten błąd i dostarczy poprawkę użytkownikom jeszcze w grudniu.

Aby zainstalować najnowszą aktualizację należy wejść kolejno w Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update, a następnie wybrać Sprawdź aktualizacje

win update

Źródło: Microsoft