Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft ulepsza swój program do tworzenia prezentacji
Poniedziałek, 03 Grudzień 2018 20:14, Wpisany przez Piotr Malinowski
powerpoint
AI zagości także i tam.

PowerPoint to aplikacja, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – program od Microsoftu to od wielu lat czołowe narzędzie do tworzenia prezentacji multimedialnych. Z usługi korzystają miliony użytkowników na całym świecie więc nic dziwnego, że gigant chce implementować do niej coraz to nowocześniejsze funkcje.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i w związku z tym wydarzeniem Microsoft postanowił ogłosił ciekawą nowość we wspomnianym już PowerPoincie, która będzie napędzana przez sztuczną inteligencję. Chodzi o generowanie tłumaczeń i napisów do prezentacji w czasie rzeczywistym – wszystko dla wsparcia społeczności niesłyszących oraz słabo słyszących

Funkcja ta pozwoli osobom z niepełnosprawnością czytać na żywo to, co aktualnie prezentowane jest przez mówcę. Generowanie napisów może odbywać się zarówno w tym samym języku co prezentacja, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby ustawić inny. W momencie debiutu opisywanej nowości obsługiwane będzie dwanaście języków mówionych oraz sześćdziesiąt języków pisanych.Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwoli nie tylko na suche odczytywanie tego, co jest napisane w prezentacji – napisy oraz tłumaczenia automatycznie dostosują się do użytego słownictwa i kontekstu całego projektu. Osoba przedstawiająca będzie mogła bez problemu także spersonalizować napisy (ich rozmiar czy pozycję).

Źródło: Microsoft