Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify na Androidzie może niedługo pozwolić odtwarzać także utwory z pamięci telefonu
Poniedziałek, 03 Grudzień 2018 10:08, Wpisany przez BS
Spotify samsung
Odtwarzacz MP3 już niepotrzebny!

Spotify  posiada ogromną bibliotekę piosenek wielu różnych artystów (znajdziemy tam nawet wersje piosenek z lat 20'  ubiegłego wieku!). Jednak z oczywistych względów nie ma tam różnego rodzaju remiksów, mashupów, a także niektórych albumów znanych artystów. Dlatego często takich utworów słuchamy na YouTube, bądź pobieramy na swoje urządzenie w formacie .mp3. To jednak wymusza na nas skakanie między appkami. Teraz może się to w końcu zmienić.

Spotify od bardzo dawna oferuje możliwość odtwarzania muzyki z plików zapisanych na PC. Dzięki temu początkowo tam korzystając z usługi, mogłem dorzucać do playlist swoje ulubione blendy. Po przesiadce na Spotify na Androidzie na próżno szukałem tej opcji. Jak jednak donosi Jane Manchun Wong, firma właśnie testuje możliwość importu lokalnej muzyki do aplikacji. 

spotify pliki lokalne

To jednak nie jedyna nowość. Spotify ma także testować opcję "Save for later" dla epizodów podcastów, których będziemy chcieli posłuchać kiedy indziej. Dodatkowo trwają prace nad przerobieniem wizualnym menu podcastów. 


Oczywiście nie ma żadnej gwarancji, że pomysły te ujrzą światło dzienne. Możliwe, że po wstępnych testach zostaną porzucone. Liczymy jednak, że wszystko pójdzie dobrze i aplikacja Spotify pozwoli słuchać nam całej naszej muzyki - przynajmniej na Androidzie, ponieważ import lokalnych plików na iOS jest czymś, w co uwierzyć nie możemy. Póki co, chcąc posłuchać swoich ulubionych utworów zespołów takich jak Tworzywo Sztuczne, musicie skorzystać z odtwarzacza MP3, takiego jak na przykład Pulsar.

Źródło: Android and Me