Instalki.pl » Aktualności » Software » Samsung rozpoczyna program beta One UI w Polsce
Czwartek, 29 Listopad 2018 15:39, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Kto może przetestować nowe oprogramowanie?

Samsung po raz kolejny postanowił dotrzymać słowa i udostępnił dla Polaków program beta nowego oprogramowania One UI. Wybrani użytkownicy mogą testować kolejną wersję systemu, która już niedługo trafi na kompatybilne smatfony Koreańczyków. Kto więc może wziąć udział w polskich beta-testach? Na ten moment jedynie osoby, które posiadają smartfony takie, jak Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. Co należy zrobić, aby zapisać się do programu? Cała operacja jest bardzo prosta.

Samsung One UI to zupełnie nowa wersja nakładki Koreańczyków, która opiera się na Androidzie 9 Pie – docelowo ma ona zastąpić używaną do tej pory przez producenta Samsung Experience. W testowym buildzie znalazło się miejsce między innymi na zupełnie przebudowany interfejs, a także nowe ustawienia. Całość ma działać także szybciej i sprawniej. Osoby, które zdecydują się na instalację One UI na pewno będą zaskoczone zmianami. Oprócz interfejsu Samsung ulepszył także sztuczną inteligencję w aparacie i poprawił zarządzanie energią, co powinno przełożyć się na dłuższe działanie na jednym ładowaniu. Galaxy S9 i S9+ będą mogły także wykorzystać tryb ciemny zmieniający kolor całego interfejsu oraz wszystkich opcji na czerń.

Samsung-One-UI 1

Jak zgłosić się do beta-testów? Wystarczy posiadać Samsunga Galaxy S9 lub S9+ z wolnej sprzedaży oraz aplikację Samsung Members. W zakładce „Ogłoszenia” będziecie mogli wyrazić chęć przystąpienia do testów – warto jednak pamiętać, iż oprogramowanie znajduje się w wersji beta, więc może „sypać” błędami podczas użytkowania oraz sprawić, iż Wasz sprzęt nie będzie pracował stabilnie.

Aktualizacja z One UI dla Galaxy S9 i S9+ zajmuje ponad 1,7 gigabajta. Warto więc przed instalacją upewnić się czy posiadacie odpowiednią ilość miejsca na swoich urządzeniach oraz przede wszystkim zrobić kopię zapasową danych – nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w trakcie korzystania z nowego oprogramowania.

Dajcie znać czy zainstalowaliście już nową wersję nakładki na swoich smartfonach oraz jak podobają Wam się zmiany zastosowane przez Samsunga.

Źródło: Samsung