Instalki.pl » Aktualności » Software » Google pomoże jeszcze łatwiej parować słuchawki Bluetooth ze smartfonem
Środa, 28 Listopad 2018 12:20, Wpisany przez BS
sluchawki
Nowa wersja Fast Pairi już jest.

Słuchawki Bluetooth są dużo wygodniejszym rozwiązaniem niż tradycyjne przewodowe i coraz większa ilość osób przekonuje się do odejścia od kabla. Jednak parowanie ich z naszymi urządzeniami może chwilę zająć, zwłaszcza jeśli jesteśmy w tłocznym miejscu i nasza lista urządzeń BT w pobliżu zawiera 30 pozycji, wśród których musimy znaleźć to czego potrzebujemy. Google jednak ma na to sposób.

Funkcja Fast Pair nie jest nowością, jednak Google właśnie ją zaktualizował i w końcu działa naprawdę porządnie. Dzięki niej po sparowaniu urządzenia Bluetooth z naszym smartfonem, będziemy mogli szybko sparować je z dowolnym urządzeniem z Androidem, albo Chromebookiem, na którym zalogowaliśmy się na konto Google.

Jeżeli urządzenie BT pojawi się w pobliżu smartfona, ten korzystając z BLE (Bluetooth Low Energy) wykryje je i wyświetli nam powiadomienie o możliwym sparowaniu. Po kliknięciu, wszystko odbywa się automatycznie i już możemy korzystać ze słuchawek. Jest to bardzo proste i szybkie, i przypomina rozwiązanie, które oferują AirPods od Apple.

Fast Pair

Zaktualizowany Fast Pair dostępny jest na urządzeniach z Androidem 6.0 lub nowszym, a w przyszłym roku ma trafić również na Chromebooki. Niestety póki co działa to jedynie z kompatybilnymi słuchawkami takimi jak Google Pixel Buds, Libratone Q Adapt On-Ear czy Bose QuietComfort 35 II.

Źródło: Android Developers Blog