Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram zmieni wygląd profili użytkowników
Czwartek, 22 Listopad 2018 15:22, Wpisany przez BS
instagrampolaczenia
Będzie ładniej.

Instagram  ogłosił, że ma w planach przebudowę profili użytkowników. Nowe układy są testowane na niektórych profilach i bazując na opinii użytkowników, będą coraz bardziej ulepszane. 

Zmiany dotyczą górnej części profilu. Znajdujące się tam ikony, przyciski czy sposoby nawigacji zostaną zmienione. Mniejszą rolę będą teraz grać cyferki (liczba obserwujących), a większy nacisk położony będzie na użytkownika. Już nie będzie ważne czy masz 1 000 czy 250 000 obserwujących. Teraz bardziej wyeksponowane będą informacje o Tobie. Przykład zmian możecie zobaczyć na udostępnionych przez serwis zrzutach:

ig profil

Jak widzicie, przyciski Message oraz Follow zostały wyeksponowane i umieszczone obok siebie, a żeby zobaczyć listę obserwujących, et cetera, należy wejść w zakładkę Following. Dodatkowo obok siatki i listy postów możemy zauważyć kartę IGTV. W przypadku kont firmowych natomiast dołączyć możemy obok kartę Sklep, a także guziki takie jak zadzwoń czy złóż zamówienie.

Instagram tłumaczy, że będzie pracować nad zmianami i będzie testować różne konfiguracje, które etapami będą udostępniane użytkownikom w najbliższych tygodniach. Obiecuje również mocno bazować na opiniach zwrotnych, więc jeżeli trafiliście do grona szczurów laboratoryjnych i na przykład nie chcecie, aby na waszym profilu pojawiała się karta IGTV, to nie bójcie się poinformować o tym twórców.

Źródło: Instagram