Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome pojawi się na komputerach pracujących pod kontrolą Windows 10 z procesorami ARM
Środa, 21 Listopad 2018 11:01, Wpisany przez BS
Snap Windows
Mały przełom.

Urządzenia z Windows 10 na ARM nazywane komputerami Always-Connected są zasilane mobilnymi procesorami Qualcomm Snapdragon, które zostały zoptymalizowane pod kątem emulacji x86. I mimo, że te urządzenia nie dorównują innym komputerom x86 pod względem wydajności, to mogą bez problemu zapewnić nawet 20 godzin pracy na jednym ładowaniu.

W tym momencie mają one jednak jeden bardzo słaby punkt - bardzo małą liczbę natywnie działających aplikacji, włączając Microsoft Edge, czyli jedyną przeglądarkę na Windows 10 ARM. Jednak Qualcomm właśnie potwierdził, że Google wraz z Microsoftem pracują nad portem Chrome  dla OS opartego na jego architekturze. 

Stabilnie działająca natywna aplikacja Chrome może być mocnym argumentem dla urządzeń opartych o ARM. W końcu jest to przeglądarka, która na chwilę obecną ma ponad 69%  udziału w rynku (wersja desktopowa) i oferuje szerokie możliwości synchronizacji. 

win10 arm chrome

Niestety nie znamy żadnych szczegółów ani możliwych dat debiutu przeglądarki.

Pierwsza generacja urządzeń Always-Connected była krytykowana za niską wydajność i małą liczbę aplikacji. Microsoft obiecał, że poprawi to pierwsze i jak widzimy wziął się również za drugi problem. Czy Intel powinien się bać?

Źródło: Softpedia