Instalki.pl » Aktualności » Software » Aktualizacja November 2018 Update dla Windows 10 będzie dostępna już wkrótce
Poniedziałek, 12 Listopad 2018 17:48, Wpisany przez Wojciech Błachno
November 2018 Update
Lepiej późno niż wcale.

October 2018 Update, wypuszczony zdecydowanie przedwcześnie, można traktować jako jedną z największych porażek Microsoftu w ostatnich kilku miesiącach, lub nawet latach. Gigant udostępnił aktualizację 2 października, pomijając ostatni etap testów w programie Insider czyli tak zwany krąg Release Preview. Była to decyzja brzemienna w skutkach, a największymi jej ofiarami byli niestety użytkownicy. Na firmę spadła ogromna fala całkowicie zasłużonej krytyki.

Znikające pliki użytkowników, to najpoważniejszy z wielu problemów, jakie trapiły October 2018 Update. Microsoft szybko postanowił wycofać aktualizacje z powrotem do testów. Przez ten miesiąc gigant w pocie czoła pracował nad dopracowaniem aktualizacji, tak jak to powinien zrobić za pierwszym razem. Mamy już listopad i prawdopodobnie Windows 10 w wersji 1809 trafi ponownie do użytkowników, teraz już jako November 2018 Update.

1809 update

Jutro mamy drugi wtorek miesiąca, czyli zwyczajowy Patch Tuesday. Prawdopodobnie tego dnia Microsoft udostępni dużą paczkę łatek, które złożą się na nową wersję 1809. Ci, którzy wstrzymali się przed aktualizacją, otrzymają wersję w całości 1809, a natomiast ci, którzy zdążyli dokonać aktualizacji przed jej wycofaniem, otrzymają paczkę niezbędnych poprawek.

Jak tylko aktualizacja się pojawi, będzie można ją pobrać wprost z Windows Update. Jej dostępność możemy sprawdzić do sekcji Aktualizacje i Zabezpieczenia w ustawieniach systemowych.

Prawdopodobnie Microsoft udostępni nową wersję Windows 10 również w formie obrazu ISO, którą można pobrać bezpośrednio ze strony Microsoftu lub za pośrednictwem narzędzia Media Creation Tool.

Źródło: Softpedia