Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram Story ze wsparciem kolejnej aplikacji muzycznej
Piątek, 02 Listopad 2018 11:52, Wpisany przez BS
instagram muzyka
Melomani się radują. Mark Zuckerberg też.

Pewnie nie raz oglądając reklamę czy słuchając radia zdarzyło Wam się stwierdzić, że jakaś piosenka jest naprawdę fajna i chcielibyście poznać jej tytuł, bądź wykonawcę. Z pomocą przychodzi Shazam - aplikacja, która po odsłuchaniu piosenki (dzięki mikrofonowi w smartfonie, rzecz jasna) potrafi nam znaleźć i podać informacje na jej temat. Teraz dodatkowo po znalezieniu utworu będziemy mogli go udostępnić w naszym Instagram Story

Aby skorzystać z nowej funkcji trzeba mieć najnowsze wersje aplikacji Shazam oraz Instagram. Następnie klasycznie wciskamy przycisk w Shazam i szukamy naszej piosenki. Gdy appka znajdzie utwór, możemy kliknąć przycisk udostępniania, a następnie wybrać ikonkę Instagrama. 

W ten sposób w naszej relacji pojawi się okładka albumu z informacjami o piosence oraz przycisk "Więcej w Shazam", który przenosi klikającego do strony utworu w appce Shazam. 

Póki co funkcja dostępna jest dla użytkowników iOS. Jest to skutkiem tegorocznego przejęcia Shazam przez Apple za 400 milionów dolarów. Powinna się ona jednak pojawić również na Androidzie w bliskiej przyszłości, jednak nie podano konkretnej daty

Shazam jest już w tym roku trzecią aplikacją muzyczną, która oferuje wsparcie dla relacji Instagrama. Wcześniej zrobiły to Spotify oraz SoundCloud. Mark Zuckerberg na pewno zadowolony jest z takiego stanu rzeczy. 

Źródło: The Verge