Instalki.pl » Aktualności » Software » WaveEditor – edycja muzyki bez komputera (recenzja)
Sobota, 27 Październik 2018 11:00, Wpisany przez Przemysław Kreft
WaveEditor
Przydatny edytor i konwerter plików audio na smartfony i tablety.

Czasy, w których niemal każda operacja na plikach – jak edycja zdjęć, konwersja formatu – wymagała uruchomienia komputera i zainstalowania odpowiedniego programu, minęły bezpowrotnie. Rozwój technologii sprawia, że obecnie w kieszeni nosimy urządzenia z większą mocą obliczeniową niż niejeden starszy pecet. Otwiera to nowe możliwości i pozwala na przykład na swobodną obróbkę plików audio za pomocą kilku dotknięć ekranu.

WaveEditor – profesjonalny edytor audio dla systemu Android

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 15,99 zł za element / Android: 4.3 i nowsze
WaveEditorWaveEditor, bo o nim mowa, to rozbudowane narzędzie do edycji i konwersji plików dźwiękowych dla systemu Android. Pozwala na miksowanie nagrań, stosowanie efektów specjalnych, edycję parametrów itp. Aplikacja obsługuje wszystkie najpopularniejsze rozszerzenia plików audio (MP3, WAV, FLAC, OGG itd.).

Po uruchomieniu aplikacji musimy wczytać plik audio, na którym będziemy pracować. Mamy tutaj dwie możliwości – możemy nagrać nowy dźwięk za pomocą smartfona lub wybrać plik z pamięci. Po załadowaniu widzimy wybrany utwór w formie graficznej (oś przebiegu w czasie). Możemy dzięki temu swobodnie manipulować nagraniem – wycinać fragmenty, miksować z innymi utworami itp. Dodatkowym atutem jest możliwość wyświetlania spektrogramu i dokonania analizy FFT.

WaveEditor scr 1
Dzięki wbudowanym efektom możemy z kolei szybko dokonać normalizacji dźwięku, zastosować filtr dla wybranego pasma, czy odszumić nagranie. Część efektów jest dostępna po wykupieniu wersji Pro. W płatnej wersji nie będą również wyświetlane reklamy. Bardzo przydatny może okazać się także moduł do konwersji formatów. Wystarczy wybrać plik wejściowy i określić podstawowe parametry, a plik zostanie szybko zapisany z nowym rozszerzeniem.

WaveEditor to rozbudowana aplikacja, która pozytywnie zaskakuje możliwościami. Oczywiście nie zastąpi profesjonalnego oprogramowania do edycji audio, ale świetnie sprawdzi się w podstawowych zadaniach. Co ważne, nawet darmowa wersja pozwala na swobodną pracę.


Czytaj również: Recenzja Hykker Smart Box. Android TV prosto z Biedronki