Instalki.pl » Aktualności » Software » Błąd Google News kosztuje użytkowników mnóstwo gigabajtów danych
Wtorek, 23 Październik 2018 15:43, Wpisany przez BS
google news
Niektórych kosztowało to ponad 1400zł.

Duża ilość osób korzysta z Google News. Aplikacja jest ciekawą opcją spędzenia czasu i sprawdzenia najnowszych doniesień chociażby w drodze do pracy. Jednak jej użytkownicy korzystający z Androida zetknęli się z bardzo niefajnym błędem. Niektórych z nich sporo on kosztował.

Już w czerwcu dziesiątki osób zgłaszały na forum pomocy Google News problemy ze zużywaniem przez aplikację nadmiernych ilości danych w tle. Community Manager Google, Lisa Wang poinformowała, że firma wie już o problemie i pracuje nad naprawieniem go. Było to we wrześniu, błąd natomiast wciąż on występuje. Pewien internauta, Zach Dowdle podzielił się screenami, na których widać, że Google News w przeciągu miesiąca potrafiło zużyć ponad 21GB danych.

gnews zuzycie danych 1

Aplikacja Google News losowo wykorzystuje niedorzeczną ilość danych w tle bez wiedzy użytkowników. Zużyła ona ponad 12 gigabajtów danych na moim telefonie, w czasie gdy spałem, a moja sieć Wi-Fi się rozłączyła. Poskutkowało to rachunkiem na dodatkowe 75 dolarów (ok. 280zł). 

gnews zuzycie danych 2

Według doniesień użytkowników aplikacja wykorzystywała sieć nawet pomimo zaznaczenia opcji "Pobieraj tylko przez Wi-Fi". W najcięższych przypadkach zużyła ona nawet 24GB danych, sprawiając, że do rachunku użytkownika dopisano 385 dolarów (ok. 1440zł). 

Rozwiązanie w tej chwili jest jedno: należy wyłączać transmisję danych komórkowych, a najlepiej całkowicie usunąć aplikację Google News. Póki co gigant z Mountain View nie podaje żadnych dodatkowych informacji.

Źródło: The Verge