Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft pozwoli na usuwanie zbędnych aplikacji w Windows 10
Poniedziałek, 22 Październik 2018 10:48, Wpisany przez Piotr Malinowski
Windows 10 1018
Lepiej późno niż wcale.

Zgaduję, że większość z was chce mieć kontrolę nad tym jakie aplikacje znajdują się na prywatnym komputerze. Niestety Microsoft przez długi czas nie dawał możliwości usuwania większości pre-instalowanych programów w systemie Windows 10. Okazuje się jednak, że firma się wreszcie zlitowała i taka możliwość zadebiutuje już całkiem niedługo.

Do tej pory posiadacze Windowsa 10 mogli "pożegnać się" tylko z niektórymi programami, jak OneNote czy Skype. Jeśli więc uznali je za niepotrzebne bez problemu mogli nacisnąć przycisk "odinstaluj" i cieszyć się pojemniejszą przestrzenią dyskową. Już niedługo jednak lista ta powiększy się o wiele więcej pozycji.

Microsoft postanowił udostępnić wersję testową systemu sygnowaną numerem 19H1, gdzie za pomocą jednego kliknięcia pozbyć można się aplikacji pokroju Poczty, Kalkulatora, Kalendarza, Paint 3D, Sticky Notes oraz wielu innych domyślnie instalowanych z systemem.

Taka opcja z pewnością spodoba się posiadaczom laptopów czy komputerów stacjonarnych z małym dyskiem - umożliwienie usuwania pre-instalowanych programów może pomóc w przyspieszeniu pracy bardziej budżetowych sprzętów. Jakie jeszcze zmiany przygotował Microsoft dla użytkowników Windowsa 10?

Menedżer zadań wzbogaci się o informacje dotyczące konkretnego programu - na przykład czy wpływa on na działanie innej aplikacji czy procesu. Być może nie jest to ogromna nowość, lecz w niektórych przypadkach może okazać się naprawdę przydatna. Firma pracuje obecnie również nad licznymi poprawkami, które wystąpiły przy okazji anulowanego October Update.

Źródło: Zdnet