Instalki.pl » Aktualności » Software » Sony informuje, kto i kiedy otrzyma Androida 9.0 Pie
Piątek, 19 Październik 2018 15:02, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Niektórzy będą zawiedzeni.

Sony mimo dostarczenia Androida Pie na niektóre modele postanowiło poinformować, które urządzenia będą mogły spodziewać się w najbliższym czasie aktualizacji do wspomnianego oprogramowania. Okazuje się, że osoby posiadające telefony ze średniej półki będą miały prawo do niezadowolenia.

Android Pie jest obecnie dostępny na takich urządzeniach, jak Sony Xperia XZ3, Xperia XZ2 oraz Xperia XZ2 Compact. W najbliższym czasie, a dokładniej do 26 października, aktualizacja trafi także na Xperię XZ Premium, Xperię XZ1 oraz Xperię XZ1 Compact. Warto pamiętać, iż dystrybucja nowego oprogramowania może się różnić w zależności od regionu, tak więc możliwe, że w naszym kraju poczekamy na nią nieco dłużej.

Kto jest w tej sytuacji najbardziej poszkodowany? Osoby, które zdecydowały się zakupić modele takie, jak Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra czy Xperia XA2 Plus. Android Pie trafi na te smartfony w… marcu przyszłego roku. Tak, to nie żart – nowa wersja zielonego robota dla wspomnianych wyżej smartfonów Sony będzie dostępna dopiero za kilka miesięcy.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać. Sony tym samym pokazało, iż priorytetowo traktuje tylko i wyłącznie osoby, które decydują się na flagowe sprzęty.

Źródło: WCCFTech