Instalki.pl » Aktualności » Software » Google pracuje nad tym, aby aplikacje na Androida zajmowały mniej miejsca
Piątek, 19 Październik 2018 14:02, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Usprawnienia i optymalizacja.

Google rozpoczęło specjalne wydarzenie dla programistów, które zostało oznaczone jako Playtime. Podczas tego spotkania amerykańska firma i jej przedstawiciele prezentują nowe pomysły, które już wkrótce mogą zostać wdrożone do systemu operacyjnego Android. Tym razem Google skupiło się na „odchudzeniu” aplikacji znajdujących się w Sklepie Play.

W przyszłości Android może doczekać się nowej metody związanej z pobieraniem aplikacji oraz gier. Jak ten pomysł miałby działać?

Average-downloaded-APK-size-over-time-840x519

Aplikacje oraz gry pobierane ze Sklepu Play posiadają wiele wspólnych elementów osadzanych w pamięci smartfona – podczas ściągania przez użytkownika różnych aplikacji wspomniane elementy duplikują się. Nowa metoda miałaby pozwolić na pobranie „bazowych” plików oraz ściągnięcie mniejszych elementów potrzebnych do działania programu czy gry. Całość brzmi prosto, jednak na pewno będzie wyzwaniem dla developerów.

Według Google, nowa metoda pobierania plików ze Sklepu Play miałaby pozwolić na redukcję rozmiaru gier i aplikacji aż o 35 procent. W przypadku rozbudowanych programów to może być prawdziwy przełom oraz znaczne przyspieszenie czasu potrzebnego na ściągnięcie danego elementu oraz jego instalację.

Firma nie pochwaliła się, kiedy nowe rozwiązanie trafi do Sklepu Play. Można się jednak spodziewać, że stanie się to na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Źródło: Android Authority