Instalki.pl » Aktualności » Software » To jeszcze nie koniec WinAmpa – kultowy program wraca do łask
Wtorek, 16 Październik 2018 12:02, Wpisany przez Tomasz Bielski
Winamp
Zupełnie nowa odsłona aplikacji.

Starsi użytkownicy z pewnością doskonale pamiętają tytułowy program, który przed erą Spotify i innych platform streamingowych stanowił istną potęgę. WinAmp niestety nie dał sobie rady z rosnącymi w siłę usługami i w 2013 roku oficjalnie przestał być rozwijany. To jednak nie do końca prawda.

Rok po tym niezbyt przyjemnym wydarzeniu prawa do marki nabyła firma Radionomy, lecz o szczegółach dotyczących tej transakcji oraz planach z nią związanych nie było wiadomo praktycznie nic – aż do teraz.

Okazuje się, że Radionomy pracuje obecnie nad całkowicie odświeżoną wersją programu, która to ma pojawić się już w przyszłym roku. WinAmp 6 nie będzie jednak tylko usprawnioną odsłoną kultowego odtwarzacza – firma szykuje poważną rewolucję. Deweloperzy planują umożliwić użytkownikom słuchanie za pomocą tej jednej aplikacji wszystkich treści audio. Mowa tutaj o materiałach znajdujących się na dysku, chmurze, a nawet różnych platformach streamingowych.

Winamp
Nie wiadomo na ten moment w jaki sposób twórcy chcą to uczynić i jak faktycznie wyglądać będzie ten „odtwarzacz do wszystkiego”, ale w teorii prezentuje to naprawdę interesująco. Warto zaznaczyć również, że nowy WinAmp będzie programem skierowanym głównie na aplikacje mobilne z systemami Android oraz iOS.

To jeszcze nie koniec dobrych wieści. Jeśli darzycie tytułowy odtwarzacz sentymentem to zapewne ucieszy was informacja, że już 18 października światło dzienne ujrzy wersja 5.8 „klasycznego” WinAmpa. Oprócz naprawienia najpoważniejszych błędów związanych z kompatybilnością nie znajdziecie tam nic świeżego, lecz i tak jest to miły gest ze strony Radionomy.

Na całkowicie nową odsłonę WinAmpa musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Winamp