Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Tłumacz „nauczył” się trzynastu nowych języków
Piątek, 12 Październik 2018 12:06, Wpisany przez Tomasz Bielski
Fortnite
Aplikacja wspiera aktualnie blisko 50 języków.

Na początku tego tygodnia firma Google postanowiła wziąć się nieco za rozwój swojego tłumacza. Wskutek tych prac „nauczył się” on ponad trzynastu nowych języków, jednak należy uwzględnić, że chodzi tutaj o tłumaczenie w czasie rzeczywistym. Warto to wyjaśnić.

W 2015 roku Google dodało do aplikacji możliwość tzw. wizualnego tłumaczenia. Polega to na tym, że nakierowując kamerę na np. tabliczkę bądź kartę dań w innym języku, mechanizm oparty na sztucznej inteligencji dokonuje transkrypcji na chociażby naszą ojczystą mowę. W momencie premiery tej funkcji wspierane było 27 języków – lista ta właśnie nieco się poszerzyła.

Wśród ogłoszonych języków znalazły się takie jak – pendżabski, bengalski, wietnamski, tajski, gudżarati, kannada, nepalski, tamilski, telugu czy malajalam. Korporacja zapowiedziała już wsparcie dla kilku innych więc już niedługo możemy spodziewać się rozszerzenia tego spisu.

Mimo że większość z powyższych języków to zapewne nazwy, które widzicie pierwszy raz na oczy to tak czy siak miło, że Google aktualizuje tak pomocną funkcjonalność. Jeśli znajdujecie się w dosyć egzotycznym kraju to taka opcja z pewnością jest w stanie pomóc przy zwykłej komunikacji czy odnalezieniu się w konkretnej sytuacji czy miejscu.

Źródło: Google