Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa aktualizacja do Windows 10 usuwa pliki użytkowników
Piątek, 05 Październik 2018 12:12, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Coraz większa liczba zgłoszeń.

Microsoft rozpoczął udostępnianie aktualizacji October Update, która przynosi sporo ciekawych zmian – więcej o nich możecie przeczytać w naszym tekście.
Spora liczba użytkowników zgłasza jednak, iż wspomniane uaktualnienie usunęło pliki, które znajdowały w konkretnych katalogach – dokładnie w zakładce „Dokumenty” oraz „Obrazy”. Po zainstalowaniu nowej wersji systemu operacyjnego, pliki znajdujące się w tych dwóch lokalizacjach po prostu… zniknęły. Niektóre osoby prawdopodobnie znalazły przyczynę problemu – jest nią OneDrive.

Chmura Microsoftu najpewniej zaczęła zastępować poprzednie pliki nowymi, jednak nie ma jeszcze dowodów na to, iż faktycznie cały proceder działa dokładnie w taki sposób. Sytuacja może być również powiązana z funkcją „Storage Sense”, która ma dbać o tworzenie kopii zapasowej rzadko używanych plików właśnie w OneDrive.

Microsoft nie wystosował jeszcze żadnego, oficjalnego oświadczenia w tej sprawie – można się jednak spodziewać, iż firma zabierze głos w przeciągu najbliższych godzin.

Źródło: MSPowerUser