Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple Pay Cash trafi do Polski? To możliwe
Środa, 03 Październik 2018 12:00, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Szybkie przesyłanie gotówki.

Apple Pay Cash to usługa, która jest nieco inna od samego Apple Pay – technologii płatności zbliżeniowych jaka zadebiutowała jakiś czas temu w Polsce. Apple Pay Cash pozwala na szybkie przesyłanie gotówki między innymi między rodziną albo przyjaciółmi.

Niektórzy użytkownicy mieszkający na terenie Europy zaczęli zgłaszać, iż ich smartfony oraz inteligentne zegarki wyświetlają powiadomienie o możliwości konfiguracji konta Apple Pay Cash. Co ciekawe, baza danych związana z całą technologią została przetłumaczona na większą liczbę języków niż tylko angielski.Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kiedy Apple Pay Cash mogłoby pojawić się w Polsce. Biorąc pod uwagę, iż usługa nie jest tak skomplikowana jak samo Apple Pay wdrażane przez banki można spodziewać się, iż jej implementacja będzie przebiegała znacznie szybciej.

Apple Pay Cash będzie więc bezpośrednią konkurencją dla takich usług, jak chociażby PayPal. Wygodniejsze przelewanie pieniędzy za pomocą iPhone’a między użytkownikami może zdominować także nasz rynek.

Będziecie korzystać?

Źródło: iPhon.fr