Instalki.pl » Aktualności » Software » Niektórzy mogą już korzystać z nowego Facebook Mesengera
Piątek, 28 Wrzesień 2018 10:52, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Odświeżony i przebudowany interfejs.

Podczas konferencji F8 w maju tego roku, Mark Zuckerberg zapowiedział, iż komunikator Messenger doczeka się sporych zmian – w tym odświeżonego interfejsu. Programiści mieli skupić się na wyrzuceniu niepotrzebnych funkcji i skupieniu się tylko i wyłącznie na tych, z których użytkownicy chcą korzystać. Nowa wersja Messengera trafiła już do wybranych osób.

Zmiany dokonywane są po stronie serwera i najwyraźniej nie wymagają żadnej większej aktualizacji. W komunikatorze zmieniło się dużo: na dolnym pasku znalazły się tylko trzy zakładki, a kamera oraz przycisk nowego czatu. Inne funkcje zostały przeniesione bezpośrednio do zakładki „Eksploruj”.

messengernowy

Sam interfejs Facebook Messengera wygląda więc na bardziej „wyczyszczony” oraz uporządkowany – twórcy postawili na minimalizm oraz faktycznie skupili się na rzeczach, z których korzysta się najczęściej podczas rozmów. Co najważniejsze: w przyszłości komunikator doczeka się także specjalnego, ciemnego motywu.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kiedy nowa wersja Facebook Messengera trafi do wszystkich użytkowników – obecnie zmiany widzą jedynie wybrane osoby korzystające ze smartfonów z systemem Android. Na oficjalną, stabilną dystrybucję trzeba będzie więc jeszcze poczekać.

Komunikator Messenger możecie także pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Źródło: Android Police