Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome z ciemnym motywem, jednak tylko na macOS?
Poniedziałek, 24 Wrzesień 2018 11:14, Wpisany przez BS
chrome dark
Czyżby Google szykowało ciemny motyw dla posiadaczy Maków?

W sobotę na Chromium Gerrit pojawiła się wzmianka mówiąca o pojawieniu się ciemnego motywu Google Chrome na Maku w przyszłości. Zostało to odkryte przez analizę kodu źródłowego. Możemy być raczej pewni, że nie pojawi się on w nadchodzącej wersji 70. Co ciekawe nie ma ani śladu tej zmiany w przeglądarce dla innych systemów operacyjnych.

Bazując na tym odkryciu, możemy podejrzewać, że macOS będzie jedynym systemem, na którym Chrome otrzyma ciemny motyw. Jest to o tyle dziwne, że opcja ta wydaje się dużo bardziej sensowna w przypadku urządzeń mobilnych z wyświetlaczami OLED, takich jak tegoroczne iPhone’y.

Zobacz też: Google Chrome zmienia wygląd na 10 urodziny ale to nie jedyna nowość 

Co prawda macOS Mojave wprowadza ciemny motyw całego systemu i Google może po prostu próbować umożliwić przeglądarce dopasowanie się do wyglądu systemu. Jednak czemu w takim razie zapomniano o Windowsie 10, który w aktualizacji RS5 dostanie ciemny motyw dla eksploratora plików?

macOS Mojave ciemny motyw
Ciemny motyw w macOS Mojave / Źródło: Apple

Najprawdopodobniej opcja pojawi się dopiero w wersji Chrome z numerkiem 71, której stabilna wersja ukaże się na początku grudnia tego roku.

Źródło: Softpedia