Instalki.pl » Aktualności » Software » AI od Facebooka wspomoże pracę programistów
Piątek, 14 Wrzesień 2018 15:40, Wpisany przez BS
AI coding
Sztuczna inteligencja będzie naprawiać kod źródłowy.

Hasło „sztuczna inteligencja” od jakiegoś czasu pada w branży technologicznej bardzo często. Dzięki jej zastosowaniu możemy usprawnić wiele aspektów codziennego życia - od robienia lepszych zdjęć, przez tłumaczenie tekstów, czy rozpoznawanie mowy, aż po… znajdowanie i naprawę błędów kodu źródłowego programów.

Facebook od jakiegoś czasu wykorzystuje Sapienz - narzędzie testujące programy używane przez firmę. Teraz do wspierania go oddelegowuje SapFix - nowy model AI, oparty o uczenie maszynowe, który analizuje znalezione błędy kodu i proponuje możliwe rozwiązania.

SapFix

Do naprawy błędu SapFix przywraca błędny kod, bądź jego część. Przy bardziej złożonych problemach narzędzie będzie korzystać z gotowych szablonów, które mogą być aktualizowane. Po opracowaniu rozwiązania sprawdza czy naprawiło ono błąd i nie wygenerowało kolejnych. Jeśli tak się dzieje, to SapFix wysyła propozycję naprawy kodu programistom, a oni decydują, czy z niej skorzystają.

Facebook obiecuje udostępnienie SapFix i Sapienz na licencji open source wszystkim programistom. Znacznie przyspieszy to pracę i zmniejszy koszty tworzenia programów.

Źródło: Code FB