Instalki.pl » Aktualności » Software » Klawiatura Gboard sama podpowie Ci jakiego gifa lub emoji masz wstawić
Środa, 12 Wrzesień 2018 11:57, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Podczas rozmowy.

Google testuje nową funkcję przeznaczoną dla klawiatury Gboard. Od momentu jej wprowadzenia klawiatura będzie sama informowała użytkownika o tym, jakie emoji lub gif może wstawić w odniesieniu do obecnie prowadzonej rozmowy. Literka „G” dostępna na pasku przewidywania zmieni się w odpowiednią ikonę, która po kliknięciu wykona żądaną akcję.

Dla przykładu: jeśli w rozmowie pojawi się nazwisko jakiegoś celebryty, wtedy też symbol G zamieni się w ikonę wyszukiwania lub gif z wybraną osobą. Kliknięcie literki „G” spowoduje oczywiście wyświetlenie wszystkich kompatybilnych informacji. Google nie będzie wymagało żadnej akcji od użytkownika, a wszystkie propozycje będą działały w sposób automatyczny.

Opisywana wyżej funkcja jest obecnie dostępna u wybranych użytkowników urządzeń z systemem Android – amerykańska firma testuje możliwości swojego rozwiązania i jeśli sprawdzi się ono na szerszą skalę, wtedy też Google zapewne wyda dużą, stabilną aktualizację do swojej klawiatury.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kiedy można spodziewać się uaktualnienia. Nie ma również informacji o tym czy z tej nowości i sugestii będą mogły skorzystać osoby korzystające ze smartfonów z systemem iOS.

Źródło: PhoneArena