Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Pie zbliża się do flagowców Huawei
Wtorek, 11 Wrzesień 2018 11:52, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
System otrzymał wymaganą certyfikację.

Kilka modeli smartfonów Huawei otrzymało certyfikację oprogramowania Wi-Fi Alliance, co oznacza, iż Android Pie zbliża się do tych urządzeń wielkimi krokami. Spora część starszych oraz nowszych flagowców chińskiego producenta brała udział w testach beta nowego systemu od Google, tak więc można założyć, iż nowy system pojawi się na słuchawkach na przestrzeni najbliższego miesiąca.

Smartfony, które już niedługo otrzymają Androida Pie wraz z nakładką EMUI w wersji 9 to między innymi Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro oraz Huawei Mate RS Porsche Design – każdy z tych flagowców jest kompatybilny z najnowszym oprogramowaniem od firmy z Mountain View.

Warto wspomnieć, iż Huawei uruchomił również chwilę temu specjalny program beta-testów, w którym to użytkownicy mogli sprawdzić na własną rękę, jak na ich sprzętach działa Android Pie oraz zgłosić Chińczykom ewentualne błędy do poprawy.

Wygląda więc na to, że premiera Androida Pie dla wspomnianych wyżej urządzeń odbędzie się w okolicach prezentacji modeli Mate 20 i Mate 20 Pro. Te flagowce zostaną pokazane już 16 października podczas konferencji w Londynie.

Źródło: Android Headlines