Instalki.pl » Aktualności » Software » Apple znów pokazuje, jak powinny wyglądać aktualizacje smartfonów
Środa, 05 Wrzesień 2018 13:44, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Firma chwali się statystykami.

Apple opublikowało najnowsze statystyki, które związane są z aktualizacją smartfonów oraz tabletów do najnowszej, dostępnej wersji oprogramowania – przedstawiciele amerykańskiego giganta nie są zadowoleni z rezultatu, jednak na tle innych systemów iOS znów wygląda na niedoścignionego.

Według grafu, iOS 11 jest obecnie zainstalowany na 85% istniejących, kompatybilnych sprzętów takich, jak iPhone czy iPad. Starsze wersje systemu, takie jak iOS 10 są używane na 10 procentach sprzętów, a jeszcze wcześniejsze systemy stanowią zaledwie 5% całości. Patrząc na okrąg na obrazku można śmiało stwierdzić, iż jest to rewelacyjny wynik.

Już za kilka dni Apple oficjalnie poinformuje, kiedy dokładnie na sprzęty użytkowników trafi iOS 12. Biorąc pod uwagę, iż ten system przeznaczony jest nawet dla iPhone’ów z 2013 roku, firma z jabłkiem w logo będzie biła kolejne rekordy związane z instalacją najnowszej wersji systemu mobilnego.

gsmarena 002

Google stara się panować nad sytuacją i nadrabiać wynik osiągnięty przez Apple, jednak zanim obie firmy się zrównają minie jeszcze trochę czasu. Zaprezentowany w ubiegłym roku system Android Oreo jest bowiem obecnie dostępny zaledwie na niecałych 12% wszystkich smartfonów.

Źródło: GSMArena