Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows Mobile jest martwy? Nie szkodzi - Microsoft świętuje rekordy mobilnego PowerPointa i Excela
Sobota, 25 Sierpień 2018 16:18, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
Office-Mobile-710x434
Piękne liczby.

Choć ostatnimi czasy aktywność Microsoftu jeśli chodzi o urządzenia mobilne oraz systemy operacyjne przeznaczone na smartfony i tablety wzbudza raczej uśmiech politowania, tak gigant z Redmond wciąż aktywnie działa w kwestii oprogramowania na urządzenia z Androidem i iOS. Co tu dużo mówić - to widać.

Microsoft poinformował właśnie, że mobilne odsłony popularnych programów biurowych - przeznaczonego do prezentacji multimedialnych PowerPointa oraz obsługującego arkusze kalkulacyjne Excela - zostały pobrane już ponad 500 milionów razy na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Android.

Trzeba przyznać, że ten wynik robi ogromne wrażenie - warto jednak pamiętać, że aplikacje biurowe Microsoftu są preinstalowane na wielu smartfonach różnorodnych producentów, więc siłą rzeczy jest on nieco wyższy od innych tego typu aplikacji.

Taka informacja z pewnością zdopinguje koncern z Redmond do dalszej aktywności na tym poletku - już teraz firma wydaje comiesięczne aktualizacje mobilnej wersji pakietu Microsoft Office, które wprowadzają szereg zmian oraz cały czas udoskonalają ten jeden z lepszych pakietów biurowych dostępnych na Androida i iOS.

źrodło: neowin