Instalki.pl » Aktualności » Software » Znikające maile trafiają do Gmaila na Androidzie
Piątek, 17 Sierpień 2018 15:08, Wpisany przez BS
Gmail poczta
Maile a’la Snapchat na Androidzie i iOS.


Google wprowadziło dziś do wersji mobilnej Gmail bardzo ciekawą i użyteczną funkcję. Jest nią wysyłanie poufnych emaili, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo Waszych cyfrowych konwersacji.

Funkcja ta pozwoli ochronić poufne informacje na kilka różnych sposobów. Po pierwsze możemy ustawić czas po jakim wiadomość się skasuje. Możemy wybrać jedną z opcji:

  • 1 dzień
  • 1 tydzień
  • 1 miesiąc
  • 3 miesiące
  • 5 lat


Dodatkowo możemy ustawić hasło na maile, które wysyłamy. Wchodząc w opcje zauważyłem, że nie daje nam to możliwości ustawienia dowolnego hasła. Musimy podać numer telefonu odbiorcy maila, a Gmail wyśle mu SMS z kodem do odblokowania wiadomości.

gmail ustawienia confidential mode2
Ponadto maile będą miały zablokowaną możliwość druku, pobrania i kopiowania – wyklucza to możliwości zrobienia kopii maila innym sposobem niż zrobienie zrzutu ekranu. Daje to nam poczucie bezpieczeństwa o ile screenshot w żaden sposób nie zaszkodzi naszym danym.

Jak uruchomić nową funkcję?
Żeby wysłać poufnego maila przy pisaniu wiadomości musimy kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie wybrać opcję Tryb poufny. Może się zdarzyć, że po aktualizacji Gmail i tak nie będziecie mieć tej funkcji. Wtedy musicie usunąć konto Google z Gmail, zrestartować aplikację i dodać konto na nowo.

gmail confidential mode2
Źródło: Thurrot, zdj. główne: Ben Patterson