Instalki.pl » Aktualności » Software » Math and Sorcery – gra, która wymaga sprawnego… liczenia (recenzja)
Sobota, 18 Sierpień 2018 08:39, Wpisany przez Przemysław Kreft
Math and Sorcery
Ciekawa gra mobilna nauczy sprawnie liczyć w pamięci.

Nauka przez zabawę to świetny pomysł na szybkie i skuteczne przyswajanie informacji – nie tylko dla dzieci. Okazuje się, że mózg nie lubi nudy i wszelkiego rodzaju elementy rywalizacji świetnie wpływają na naukę. Nic zatem dziwnego, że powstaje wiele gier łączących rozrywkę z treningiem umysłu. Nowy tytuł na urządzenia mobilne sprawdzi się świetnie w przypadku osób, które chcą podszkolić umiejętność sprawnego liczenia.

Math and Sorcery – mobilna gra RPG z matematyką w tle

Cena: 0 zł / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,49 zł-44,99 zł za sztukę / Android: 4.1 i nowsze
Math and SorceryMath and Sorcery to gra RPG, w której przemierzamy kolorowe krainy i toczymy pojedynki z licznymi przeciwnikami. Siła, z jaką zaatakujemy wroga, zależy od ilości działań matematycznych, które uda nam się poprawnie wykonać w określonym czasie.

Na wybranie poprawnej odpowiedzi mamy oczywiście określony czas. Trudnością zadań możemy sterować – zwiększa się wraz z liczbą przeciwników, których planujemy zaatakować jednocześnie. Trzeba przyznać, że rozwiązywanie zadań matematycznych na czas – nawet tych niezbyt skomplikowanych – dodaje rozgrywce ciekawego elementu i zmusza mózg do wysiłku.

Math and Sorcery scr 1
Gra wyróżnia się starannie wykonaną, „pikselową” oprawą graficzną. Fani gatunku znajdą tutaj klasyczne elementy gry RPG, jak rozwój postaci, dobieranie towarzyszy do walk według atrybutów itp. Do pokonania udostępniono ponad sto poziomów. Nie zabrakło oczywiście mikropłatności pozwalających na szybszy rozwój postaci.

Math and Sorcery to bardzo ciekawa gra mobilna, która docenią zarówno fani klasycznych tytułów RPG, jak i osoby szukające ciekawej formy na rozruszanie szarych komórek. Młodsi użytkownicy zyskają z kolei argument do przekonania rodziców, że smartfon może pomóc w nauce…


Czytaj również: Recenzja Xiaomi Mi Notebook Pro