Instalki.pl » Aktualności » Software » Kolejny bank szykuje się do uruchomienia Apple Pay
Środa, 08 Sierpień 2018 19:42, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Prace trwają.

Jakiś czas temu Apple w końcu wprowadziło do Polski obsługę technologii Apple Pay pozwalającą posiadaczom urządzeń z jabłkiem w logo na bezprzewodowe płatności zbliżeniowe. Od początku w naszym kraju spora liczba banków interesowała się wspomnianym rozwiązaniem, jednak niektórzy użytkownicy dalej muszą poczekać, aby móc skorzystać z Apple Pay.

Osoby posiadające konto w PKO BP mogą być jednak zadowolone. Pierwotnie włodarze banku zakładali, iż wsparcie dla Apple Pay pojawi się dopiero w trzecim kwartale tego roku, jednak okazuje się, że możliwość podpięcia karty z PKO BP będzie dostępna nieco wcześniej - już za kilka tygodni.

Po implementacji Apple Pay, PKO BP pozwoli na płatności za pomocą trzech różnych rozwiązań: użytkownicy będą mogli skorzystać z technologii firmy z Cupertino, HCE na urządzeniach z Androidem oraz Garmin Pay.

Lista polskich banków wspierających Apple Pay cały czas rośnie. Technologia po uruchomieniu w naszym kraju okazała się być hitem - w przeciągu kilkudziesięciu godzin tysiące użytkowników zdecydowało się podpiąć swoją kartę w aplikacji Wallet.

Oby tak dalej!

Źródło: Mojmac