Instalki.pl » Aktualności » Software » Wiadomo już, kiedy smartfony Nokii otrzymają Androida 9.0 Pie
Wtorek, 07 Sierpień 2018 15:21, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Producent pracuje w pocie czoła.

Kilkanaście godzin temu Google oficjalnie zaprezentowało Androida 9.0 Pie. System trafił już na smartfony z serii Pixel, a niedługo zostanie dostarczony także do urządzeń innych producentów, które brały udział w beta-testach. Okazuje się, iż HMD Global nie próżnuje. Smartfony Nokia otrzymają bowiem najnowszą wersję zielonego robota praktycznie za kilka tygodni.

Urządzenia od Nokii takie, jak Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus, Nokia 6 (2018), Nokia 6, Nokia 5.1 Plus, Nokia 5.1, Nokia 3.1 oraz Nokia 2.1 otrzymają Androida Pie jeszcze przed końcem tej jesieni. Smartfonem, który najszybciej dostanie aktualizację będzie model 7 Plus – to urządzenie brało bowiem czynny udział w testach nowego oprogramowania amerykańskiego giganta.

HMD po raz kolejny pokazuje, że priorytetowo traktuje aktualizacje dla swoich urządzeń i chce dostarczać klientom nowości możliwie jak najszybciej – Nokia używa delikatnie zmodyfikowanego oprogramowania, które łatwiej dostosować niż w przypadku firm, które stosują swoją autorską nakładkę.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na uaktualnienie. Na szczęście nie trzeba będzie uzbrajać się w zbyt wiele cierpliwości.

Źródło: Gizmochina