Instalki.pl » Aktualności » Software » MSI wypuszcza aplikację do uruchamiania programów z Google Play na pecetach
Czwartek, 02 Sierpień 2018 16:15, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
unnamed 1
Bardzo ciekawe rozwiązanie.

Do tej pory gracze chcący odpalić gry z Androida na komputerach musieli wykorzystywać do tego celu emulatory, których działanie niestety było często dalekie od oczekiwanego efektu. Teraz wszystko będzie znacznie prostsze wraz z oficjalną aplikacją MSI - App Player.

Jest to, przygotowane w wyłącznej współpracy z BlueStacks (a więc producentem popularnego emulatora), oprogramowanie pozwalające uruchamiać mobilne aplikacje przeznaczone dla Androida na komputerach PC. W porównaniu do innych symulatorów gier mobilnych, MSI App Player jest pierwszym emulatorem, który oferuje personalizację podświetlenia klawiatury RGB dla popularnych gier mobilnych, w tym takich jak MOBA czy „strzelanki” FPS, a także dla nowych gier, które pojawią się na rynku w przyszłości.

Program oferuje także sterowanie za pomocą klawiatury i myszy. Gracze mogą też grać w gry na znacznie większym ekranie laptopa lub monitora komputera stacjonarnego, nie irytując się przy tym z powodu ograniczonej widoczności na, zasłoniętym palcami, niewielkim wyświetlaczu. Ponadto, aplikacja obsługuje wiele instancji uruchomionych emulacji, dzięki czemu gracze mogą grać w wiele rożnych gier jednocześnie. W ten sposób można na jednym urządzeniu uruchomić tą samą grę przy różnych poziomach trudności.

unnamed
Ponadto, dzięki przewodowej transmisji w sieci LAN, gracze mogą uwolnić się od niestabilnego połączenia z Internetem za pośrednictwem bezprzewodowej sieci Wi-Fi lub mobilnej transmisji 4G w telefonach komórkowych, ciesząc się tym samym grą bez jakichkolwiek zakłóceń. Aplikacja wspiera najnowsze laptopy MSI z procesorami Intel Core ósmej generacji, gamingowe płyty główne z rodziny Intel 300 i AMD AM4 GAMING oraz karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 10 i AMD Radeon RX 500 z serii GAMING.

Program powinien trafić do naszych rąk w trakcie następnych tygodni i pozostaje mieć nadzieję, że MSI zdecyduje się jednak na jej udostępnienie także na laptopy i komputery innych producentów. Czas pokaże, czy będzie to rozwiązanie, które faktycznie pozwoli prowadzić rozgrywkę bez zakłóceń.

źródło: MSI