Instalki.pl » Aktualności » Software » Zdjęcia Google dostały nowe, przydatne narzędzie do obsługi fotek
Wtorek, 31 Lipiec 2018 18:24, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
pp
Czas na rozpoznawanie twarzy.

Po zamknięciu Picasy usługa Zdjęcia Google jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych, jeśli chodzi o obsługę katalogów zdjęć. Teraz ten serwis wzbogaca się o funkcję, która pozwoli nam na łatwiejsze katalogowanie fotografii oraz opisywanie obrazków z większą ilością osób.

Zdjęcia Google oferują teraz udoskonaloną możliwość rozpoznawania twarzy, opartą o napisany od podstaw algorytm. To pozwala nam na skatalogowanie zdjęć zawierających te same osoby oraz ich oznaczenie - to ulepszone rozwiązanie pozwala przede wszystkim odpowiednio oznaczyć zdjęcia zawierające grupy osób, liczące nawet kilkadziesiąt osób. 

zdjecia-google-scalanie 662x221
Aplikacja w trakcie oznaczania zdjęć podpowiada nam, czy postać znajdująca się na fotce znajduje się już w bazie naszego konta - możemy zgodzić się z propozycją tej usługi, albo też jej zaprzeczyć. Jeśli wybierzemy opcję "Nie wiem", to za jakiś czas aplikacja przypomni się z pytaniem o rozpoznanie osoby.

Aktualizacja została już wprowadzona do usługi i każdy posiadacz internetowych zbiorów zdjęć może z niej skorzystać. Google zapowiedziało także, że już wkrótce Zdjęcia Google wzbogacą się o kolejne funkcje, pozostaje więc czekać na kolejne dodatki.

źródło: blazin100