Instalki.pl » Aktualności » Software » Masz smartfon Huawei? Nie skorzystasz z odtwarzacza VLC
Czwartek, 26 Lipiec 2018 15:15, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
VLC-For-Mac
Konflikt interesów.

VLC (tu znajdziecie wersję na PC) to jeden z najpopularniejszych mobilnych odtwarzaczy dostępnych na urządzenia mobilne z systemem Android - niestety, jeśli jesteś posiadaczem nowego smartfona od Huawei, to nie skorzystasz z tego programu. Powód? Konflikt interesów.

Videolan - twórca aplikacji - wycofał wsparcie dla kilku świezych i popularnych sprzętów tego chińskiego producenta. Według dewelopera producent utrudnia działanie aplikacji, której jedną z kluczowych cech jest możliwość odtwarzania multimediów w tle. 

2018-07-25-image-36
Huawei wymyśliło bowiem, że spróbuje zwiększyć wydajność swoich smartfonów zabijając procesy działające w tle, co uniemożliwia odtwarzaczowi VLC normalną pracę. To dość dziwna taktyka, która ma zwiększyć płynność działania smartfona wykorzystującego nakładkę EMUI.

Sprawa jest patowa, bowiem Chińczycy raczej nie zamierzają ustępować. To jednak pokazuje, że nakładka EMUI raczej nie należy do najlepiej zoptymalizowanych rozwiązań systemowych stosowanych przez Huawei. Może prościej byłoby po prostu zrezygnować z tego rozwiązania?

źródło: techspot