Instalki.pl » Aktualności » Software » Jakich aplikacji używa szef Microsoftu?
Wtorek, 24 Lipiec 2018 15:42, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
microsoft-ceo-highlights-his-favorite-android-apps-522068-2
Nie brak faworyzowania własnych propozycji.

Mimo olbrzymiej porażki związanej z wycofaniem z obiegu Windowsa 10 Mobile, Satya Nadella wcale nie rezygnuje z obecności na urządzeniach mobilnych. Microsoft udostępnia bowiem z olbrzymią regularnością nowe, ciekawe aplikacje, więc koncern z Redmond wyraźnie próbuje przygotować bogaty zestaw programów do powrotu na rynek mobile.

Podczas konferencji Microsoft Inspire, szef koncernu z Redmond za pośrednictwem okolicznościowej prezentacji pochwalił się światu, z jakich aplikacji korzysta na co dzień podczas pracy ze swoim smartfonem. Oczywiście w całym tym zestawieniu brylują "apki" stworzone przez Microsoft. 

Nadella do przeglądania wiadomości mailowych korzysta z klienta Microsoft Outlook, który według niego jest najlepszą aplikacją do obsługi skrzynki Gmail. Ponadto używa on Microsoft Teams, czyli bezpośredniej konkurencji dla Slacka,  a także - co oczywiste - asystenta głosowego Cortana.

Oprócz tego na wyposażeniu smartfona szefa Microsoftu znajduje się także kolejna aplikacja tego koncernu, czyli Microsoft To-Do, a zestaw uzupełnia Yammer - aplikacja służąca do komunikacji wewnątrz firmy.

Zestaw aplikacji nie jest więc szczególnie zaskakujący, bowiem trudno było się spodziewać, by szef jednej z największych firm technologicznych uparcie promował rozwiązania stworzone przez konkurencję. Zadziwia tutaj brak Facebooka, ale może Nadella nie kontaktuje się ze znajomymi w ten sposób?

źródło: softpedia