Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Store doczeka się aktualizacji wyglądu w Windows 10
Poniedziałek, 23 Lipiec 2018 07:50, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
microsoft-store-design
Wygląda nieźle.

Microsoft Store to bez wątpienia jedna z najbardziej surowych wizualnie usług, z jakich korzystamy w kontekście Windowsa 10. Teraz to narzędzie czekają poważne zmiany w kwestii oprawy graficznej.

Sklep Microsoftu otrzyma bowiem naprawdę spore zmiany, jeśli chodzi o jego prezencję - gigant z Redmond postarał się o przygotowanie wielu nowych animacji, oraz tzw. "efektów głębi", związanych głównie z wykorzystywaniem gry cieni, będących częścią coraz częściej wykorzystywanego przez firmę tzw. Fluent Design.

Warto wspomnieć, że zmiany te zostały już po części wproadzone w wersji sieciowej tego serwisu, więc tam można zobaczyć ich przedsmak. Microsoft Store wzbogaci się ponadto o jedną nową funkcję, która może okazać się bardzo przydatna w codziennym użytkowaniu.

microsoft-store-design-3

A mowa o możliwości zdalnej instalacji aplikacji czy gier na innym urządzeniu z poziomu aktualnie wykorzystywanego sprzętu. To oznacza, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować grę na Xboksie One przeglądając ofertę serwisu na pececie.

Aktualizacja Microsoft Store jest już wprowadzana dla poszczególnych użytkowników systemu Windows 10 - tempo jej udostępniania nie jest jednak zbyt wysokie, więc może się okazać, że na nowy wygląd Sklepu Microsoftu przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

źródło: Thurrott