Instalki.pl » Aktualności » Software » Wiemy, kiedy aktualizacja GPU Turbo pojawi się na smartfonach Huawei
Wtorek, 17 Lipiec 2018 13:56, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
PUBG MOBILETurbodoładownie w smartfonach.

Huawei ogłosił właśnie kalendarz aktualizacji, która wniesie do jego smartfonów nowatorskie rozwiązanie – GPU Turbo.

Według danych IDC, w 2017 roku globalne wydatki na gry mobilne były dwukrotnie wyższe niż wydatki na gry dedykowane komputerom PC, i aż czterokrotnie wyższe niż wydatki na gry na klasyczne konsole. W obliczu tej popularności, producenci mobilnych procesorów graficznych stają przed wyzwaniem, by sprostać wymaganiom szybko rosnącego rynku gier.

Huawei twierdzi że, nowa technologia pozwala na szybsze aż o 60% przetwarzanie grafiki w telefonie, przy jednoczesnym 30-procentowym spadku poboru energii przez procesor. Będzie mieć ona zastosowanie w grach mobilnych oraz przy wykorzystaniu technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jeszcze w sierpniu GPU Turbo trafi do użytkowników smartfonów Huawei P20, P20 Pro oraz Mate 10 Pro.

O możliwościach nowego rozwiązania Huawei jako pierwsi przekonają się miłośnicy dwóch popularnych gier: PUBG MOBILE oraz Mobile Legends: Bang Bang.

Oprócz wsparcia gier mobilnych, GPU Turbo zoptymalizuje działanie nakładki EMUI w urządzeniach Huawei. W przypadku technologii AR i VR, nowa techologia zapewni maksymalnie płynne działanie aplikacji w sensie graficznym, tak, by doznania użytkowników – w zakupach online, telemedycynie czy teleedukacji – były tak intensywne i podobne do tych ze świata realnego, jak to tylko możliwe.

Terminarz rozsyłania aktualizacji GPU Turbo dla poszczególnych modeli Huawei:

  • HUAWEI Mate 10 Pro, Mate RS - Sierpień 2018
  • HUAWEI P20 i P20 Pro - Sierpień 2018
  • HUAWEI Mate 10 Lite - Wrzesień 2018
  • HUAWEI P Smart - Wrzesień 2018
  • HUAWEI P20 Lite - Wrzesień 2018
  • HUAWEI Mate 9 i Mate 9 Pro - Październik 2018
  • HUAWEI P10 i P10 Plus - Październik 2018

Źródło: Huawei