Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft szykuje "system operacyjny nowej generacji"
Czwartek, 12 Lipiec 2018 10:33, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
Surface-Book-2-15vs13-hero 0
Czas na następcę Windows 10?

Choć Windows 10 jest na rynku zaledwie od trzech lat, to wcale nie oznacza, że spekulacje na temat jego następcy nie mają prawa bytu. Co więcej, właśnie poznaliśmy jedną z pierwszych, ciekawych informacji na temat rozwiązań, nad którymi pracuje Microsoft.

Co więcej, prace te mają być prowadzone wespół z AMD, co jest dość zaskakujące biorąc pod uwagę rynkową pozycję tego koncernu zarówno na poletku procesorów, jak i kart graficznych. Jak donosi amerykański koncern technologiczny Synaptics, wskrzeszona ma zostać wizja systemu Windows Polaris, choć z pierwszych informacji wynika, że w podstawowych założeniach będzie to OS niewiele różniący się od "dziesiątki".

Nowa wersja systemu Windows miałaby bowiem zostać oparta na systemie zabezpieczeń biometrycznych oraz funkcjonalności Windows Hello, czyli de facto na rozwiązaniach, z których korzysta już Windows 10. Oczywiście ich możliwości zostałyby bardzo mocno rozszerzone.

Całość miałaby bazować na platformie złożonej z układów AMD Ryzen Mobile i nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Możliwe jednak, że będzie to zupełnie nowa wersja ostatniego OS koncernu z Redmond i szczerze powiedziawszy, takie rozwiązanie wydaje się być najbardziej możliwe do zrealizowania.

Czas pokaże, czy te plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Zapewnienie większego bezpieczeństwa użytkownikom systemu Windows brzmi naprawdę bardzo sensownie i miejmy nadzieję, że gigant z Redmond pójdzie właśnie w tym kierunku.

źródło: neowin