Instalki.pl » Aktualności » Software » Netflix na Androida wzbogacił się o bardzo użyteczną funkcję
Wtorek, 10 Lipiec 2018 19:11, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
https 2F2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com2Fuploads2Fcard2Fimage2F8072132Fe3f8609a-108f-42c8-b303-0184412f4614
Smart Downloads.

Wszyscy abonenci Netfliksa korzystający z aplikacji mobilnej dedykowanej posiadaczom smartfonów i tabletów z Androidem już od dziś mogą sprawdzić w praktyce nową, bardzo użyteczną funkcję tego serwisu, nazwaną Smart Downloads.

Na czym polega ta nowalijka? Dzięki nowej funkcji aplikacja będzie w stanie automatycznie rozpocząć pobieranie kolejnego odcinka serialu czy programu telewizyjnego po zakończeniu oglądania wcześniejszego epizodu. Tym samym będziemy w stanie - w razie problemów z internetem - obejrzeć materiał w całości offline.

Funkcja ta działa tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi, więc nie musimy obawiać się o to, że niepostrzeżenie zostanie wyczerpany cały posiadany pakiet internetu mobilnego. Co ważne, Smart Downloads pozwoli także na zwiększenie liczby pobieranych odcinków, więc równie dobrze możemy zaplanować pobieranie dwóch czy trzech kolejnych epizodów, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

netflix-download-and-go
Niezwykle istotną informacją jest także fakt, że aplikacja dokonuje tego bez konieczności wykorzystywania dużej przestrzeni w pamięci wewnętrznej urządzenia. Po obejerzeniu pobranego epizodu jest on automatycznie usuwany, a w jego miejsce pobierany jest kolejny odcinek, dzięki czemu zajęta jest stała ilość miejsca na dane.

O pobieraniu materiałów wideo jesteśmy informowani za pośrednictwem notyfikacji, którą będziemy mogli zaobserwować także na ekranie początkowym przed odblokowaniem smartfona czy tabletu. Jeśli obciążenie sieci będzie za duże, w każdej chwili możemy również przerwać proces ściągania serialu.

O ile posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem mogą już cieszyć się z tej nowości, tak właściciele iPhone'ów i iPadów będą mogli skorzystać ze Smart Downloads dopiero pod koniec tego roku. Pozostaje więc tylko czekać.

źródło: mashable