Instalki.pl » Aktualności » Software » Wszystkie smartfony Xiaomi z Androidem Oreo otrzymają świetną nowość
Poniedziałek, 09 Lipiec 2018 12:45, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
1494998313 ryzen-threadripper story
Słuchanie muzyki stanie się przyjemniejsze.

Według najnowszego raportu, który pojawił się w Chinach, wszystkie smartfony z logiem Xiaomi doczekają się fantastycznej nowości – jest nią wsparcie dla kodeka LDAC oferowanego przez Sony. Informacja ta związana jest również z aktualizacją urządzeń Chińczyków do Androida Oreo. Nakładka MIUI doczeka się więc opcji, która przełoży się na polepszenie jakości dźwięku odtwarzanego za pomocą smartfona.

Kodek LDAC pierwotnie został wbudowany w Androida Oreo i każdy może z niego skorzystać. Dzięki rozwiązaniu Sony urządzenie jest w stanie przesyłać dane z prędkością do 990 kB/s oraz w wysokiej przepustowości. Warto jednak pamiętać o tym, iż obecnie większość usług streamingowych takich jak chociażby Spotify jest ograniczona do transferu na poziomie 320 kB/s – LDAC daje więc zapas, który powinien spokojnie wystarczyć przez najbliższe lata. Niestety technologia Sony jest mimo wszystko nieco gorsza od tej, którą oferuje Qualcomm wraz ze swoimi kodekami aptX oraz aptX HD.

Implementacja LDAC do smartfonów Xiaomi przełoży się na wyższą jakość dźwięku zarówno dla osób, które korzystają ze słuchawek bezprzewodowych, jak i tych, które używają w swoich mieszkaniach lub w pracy głośników bezprzewodowych. Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie Xiaomi dostarczy wspomnianą aktualizację do smartfonów z Androidem Oreo – zapewne ten proceder potrwa od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.

Źródło: XDA