Instalki.pl » Aktualności » Software » Sprzedaż Skype sfinalizowana
Sobota, 21 Listopad 2009 16:47, Wpisany przez MP
Po osiągniętym porozumieniu w sprawie sprzedaży komunikatora Skype firma eBay poinformowała, że transakcja została sfinalizowana. Nowym właścicielem spółki oferującej komunikację VoIP jest konsorcjum na które składa się wielu inwestorów.

Wartość transakcji oszacowano na 2,75 miliarda dolarów z czego około 1,9 miliarda trafi do eBay w gotówce. Dodatkowe 125 milionów dolarów amerykański dom aukcyjny otrzyma w późniejszym czasie. Nowy właściciel przejmie również papiery dłużne o wartości 50 milionów dolarów. Wśród nabywców komunikatora znaleźli się jego pierwotni założyciele Niklas Zennström i Janus Friis. Ponadto w gronie inwestorów znajdziemy Marca Andreessena (twórca przeglądarki Netscape), dom inwestycyjny Silver Lake i kanadyjski fundusz emerytalny. 30% spółki Skype zostanie w rękach eBay.

Warto przypomnieć, że eBay nabył spółkę Skype w 2005 roku za około 3 miliardy dolarów (wraz z wszystkimi dodatkowymi kosztami). Obecna suma transakcji opiewa na 2,75 miliarda dolarów więc jest nieco niższa.

Źródło: heise online