Instalki.pl » Aktualności » Software » Google wdraża zabezpieczenia DRM w aplikacjach ze Sklepu Play
Poniedziałek, 25 Czerwiec 2018 11:44, Wpisany przez Amadeusz Cyganek
Android-Hidden-features
Anty-pirat

Zabezpieczenia antypirackie to temat, który ostatnimi czasy obserwowaliśmy głównie w kontekście gier, które na wszelkie sposoby broniły się przed trafieniem na torrenty czy też strony z warezami. Teraz podobną praktykę próbuje wdrożyć Google.

Na przestrzeni ostatnich lat w sieci pojawiło się sporo stron oferujących aplikacje i gry na Androida z pominięciem serwisu Google Play. Wgranie takich programów nie jest specjalnie trudne, ale już niebawem ta sytuacja może ulec zmianie. 

Google wprowadza bowiem niewielkie modyfikacje w plikach .apk, które mają pomóc w wykryciu, czy dana aplikacja pochodzi bezpośrednio ze Sklepu Play. To jednak wcale nie oznacza, że będziemy nękani różnorodnymi komunikatami czy też trudnościami z instalacją. 

To bowiem narzędzie, które ułatwi dystrybucję plików w miejscach, gdzie pakiety internetowe czy też dostęp do sieci nie jest zbyt powszechny, a wielokrotnie użytkownicy smartfonów instalują swoje aplikacje niebezpośrednio za wykorzystaniem Google Play. Teraz takie oznaczenie ułatwi późniejszą aktualizację programów czy też oferowanie ich użytkownikom nowych funkcji. Czekamy więc na pierwsze efekty działania tego rozwiązania, które zapewne pojawią się już niebawem.

źródło: notebookcheck